» Статистика

Це потрібно знати

 

        

  Гепатит А- це гостре ураження печінки, викликане вірусом гепатиту А.

    Джерелом зараження вірусом є хвора на гепатит А людина. Вірус виділяється з фекаліями, після чого з водою, їжею і потрапляє в організм  людини.

    Інкубаційний період (7-50днів) в цей час вірус розмножується і адаптується в організмі.

    У хворого з'являються:

    -слабість, втомлюваність;

    - головна біль;

    - біль в м’язах та суглобах;

    - рвота, температура 37- 38.5

   Показання:

    - дотримання дієти;

    - ліжковий режим;

    - прийом гепатопротекторів ( препаратів захищаючих печінку).

 

    ПРОФІЛАКТИКА: щеплення від вірусу гепатиту А.

    Тривалість захисту організму від вірусу гепатиту після щеплення 6-10 років

 


         Плоскостопість сплощення поперечного, рідше поздовжнього, склепіння стопи. Паралітична плоскостопість спостерігається при поліомієліті та паралічі  іншого походження, травматична — після переломів кісточок або кісток стопи. Найчастіше буває статична плоскостопість, яка розвивається внаслідок перевантаження стоп у поєднанні з конституціональною недостатністю сполучної тканини.

       Плоскостопість може бути природженою і набутою (у разі слабкості зв'язкового апарату).

   Щоб запобігти плоскостопості, треба правильно підбирати для дитини взуття. Воно має щільно облягати ногу (але не бути тісним), задник повинен бути твердим, підошва еластичною, каблучок заввишки 1-2 см. Не слід перебувати в приміщенні у теплому взутті (перегріваються ноги, ослаблюються зв'язки стопи).  Для профілактики деформації стопи рекомендують ходити босоніж по м'якому грунту, гальці, покосу, по нерівній поверхні. При цьому дитина переносить масу тіла на зовнішній край стопи і піднімає пальці, що сприяє зміцненню склепіння стопи.

  Окрім того, корисні регулярні вправи для м'язів ніг, зокрема стоп. Тривалість вправ — 10-20 хв. (залежно від віку дитини). Якщо вже діагностовано плоскостопість, двічі на день треба виконувати лікувальні вправи.

   Рекомендують ходити на носках, згинаючи і не згинаючи в колінах ноги, а також з опорою на внутрішні й зовнішні (як ведмедик) краї стопи, по похилій площині, гімнастичній палиці, мотузці, обручу (з круглим обідком), по верхній рейці гімнастичної лави, по ребристій дошці тощо.

   Корисні стрибки на носках, перекочування з п'ятки на носок і навпаки (стоячи на підлозі, на палиці), присідання, стоячи на палиці.

Треба навчити дитину качати гімнастичну палицю по підлозі (у положенні сидячи), захоплювати дрібні предмети (стоячи на підлозі) і перехоплювати їх (сидячи на підлозі) пальцями ніг.

    Призначають масаж стоп, лікувальну гімнастику, плавання, ванни. Це зміцнює зв'язково-м'язовий апарат стоп.

       Дуже важливо своєчасно застосувати спеціальні супінатори для підтримки склепіння стопи, а у разі прогресування захворювання — носити ортопедичне взуття.

Треба з дитинства навчити правильно ходити — носками не в боки, а вперед.

      Що таке грип? 

  • Грипу підвержені як дорослі, так і діти. Але саме діти, як правило, починають хворіти першими, випереджаючи дорослих. Тому фахівці часто називають дітей "індикаторами" підйому захворюваності на грип або іншими респіраторними хворобами.
  • Най
  • Грип - це гостре інфекційне захворювання, що викликається респіраторними вірусами .
  • більшому ризику заразитися піддаються діти, які відвідують організовані колективи (ясла, дитячі садки, школи)

Як діти заражаються грипом?

  • Вдихаючи повітря з найдрібнішими крапельками слини і мокротиння, які виділяються хворими при кашлі та чханні.
  • При контакті з хворими дітьми: граючи з ними, обмінюючись олівцями, користуючись загальним посудом.

Як грип проявляється у дітей? 

  • Початок захворювання раптовий, з високою інтоксикацією. Дитина стає млявою, скаржиться на сильний головний біль і загальну слабкість. У неї висока температура, що досягає 40 С, озноб і лихоманка.
  • Не пізніше 2-3-го дня хвороби до симптомів інтоксикації приєднуються нежить, біль у горлі, сухий кашель.
  • У деяких дітей захворювання грипом може супроводжуватися болем у животі та блювотою. 

Що робити, якщо дитина захворіла?

  • Викликати лікаря - тільки він зможе оцінити ступінь тяжкості захворювання і призначити правильне лікування!
  • До приходу лікаря дитину потрібно вкрити, напоїти гарячим трав'яним або ягідним чаєм. Якщо у неї немає алергії, то можна додати в чай ​​мед.
  • Укласти в постіль в окремій кімнаті або, принаймні, відгородити його ліжко ширмою або фіранкою.

Чим небезпечний дитячий грип? 

  • У дітей після грипу часто виникають такі ускладнення: синусити, отити, пневмонії.
  • Серцево - судинні захворювання
  • Захворювання центральної нервової системи.
  • Потрібно негайно звернутися до педіатра, якщо: у дитини три або чотири дні тримається висока температура; дитина каже, що йому важко або боляче дихати, вона скаржиться на вушний біль або на сильний кашель.

Чи можна попередити грип у дитини?

  • Краще грип не лікувати, а попереджати!
    Для профілактики грипу та ГРВІ потрібно протягом усього року зміцнювати організм дитини.
  • Дотримуватися режиму дня, що включає прогулянки на свіжому повітрі, а також збалансований раціон харчування з врахуванням індивідуальних особливостей дитини.
  • Проводити загартовування, масажі, лікувальну фізкультуру або фізіотерапевтичні процедури, рекомендовані лікарем.
    Мета профілактики - зміцнення захисних сил організму дитини!
  • Щеплення  від грипу - найбільш ефективний засіб захисту. Це підтверджують цифри: вакцинація в осінній період допомагає вберегтися від грипу в 70-100% випадків.
  • Вакцинація дітей, схильних до алергічних реакцій і маючих хронічні захворювання, проводиться за спеціальними методиками і під суворим наглядом фахівців. Перед щепленням необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб переконатися, що дитина здорова!

Увага!!!

  • Підвищення температури тіла - захисна функція організму, спрямована на боротьбу зі збудником захворювання, тому не слід зловживати жарознижувальними препаратами, якщо температура не перевищує 38-38,5 С.
  • Всі ліки дитині повинен призначати тільки лікар!
  • Всі "домашні засоби" слід застосовувати тільки за схваленням медичних працівників!
  • Під час лікування дуже важливо приймати якнайбільше ридини - соків, мінеральної води, морсів, і т.п.
  •  Необхідно скоректувати харчування хворого: в ньому має бути більше продуктів, багатих вітамінами і мікроелементами (у т.ч. овочів і фруктів), а також кисломолочних продуктів із збільшеним вмістом біфідо- і лактобактерій.
  • Не потрібно заперечувати, якщо лікар рекомендує дитині лікування в стаціонарних умовах.
  • Необхідно захистити від грипу інших членів сім'ї.
  • Тим, хто ще не захворів, слід приймати препарати для профілактики, дотримуватися правил особистої гігієни, частіше провітрювати приміщення, а при контактах з хворими на грип та ГРВІ - обов'язково носити одноразову маску!

ПРО РОТАВІРУСНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ

Ротавірусне захворювання – гостра вірусна хвороба, яка характеризується симптомами загальної інтоксикації, ураженням шлунково-кишкового тракту, дегідратацією.

Епідеміологія. За частотою ротавірусні захворювання стоять на другому місці після ГРЗ. Хворіють частіше діти в віці 9-12 місяців, але можуть хворіти і діти шкільного віку, рідше дорослі. Збудник відноситься до роду Rotavirus, стійкий у зовнішньому середовищі. Джерело інфекції – людина. Вірус виділяється з калом протягом 3 тижнів, частіше протягом 7-8 днів від початку хвороби. Зараження відбувається фекально-оральним шляхом. Повітряно-крапельний механізм передачі інфекції недоведений. Про широке розповсюдження інфекції свідчить наявність специфічних антитіл у дітей 2 – З-х річного віку (до 90%).

Патогенез. Інфікується людина аліментарним шляхом. Розмноження і накопичення ротавіруса відбувається переважно у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту (в епітелії дванадцятипалої кишки).

Ротавірусна інфекція часто співпадає з іншими вірусними (адено- і корановірусні) і бактеріальними (ешеріхіози, шигелльози, сальмонельози) захворюваннями.

Клініка. Інкубаційний період продовжується від 15 годин до 7 днів (частіше 1-2 дні). Захворювання починається гостро. Вираженої лихоманки зазвичай не буває. Характерно: рідкий водянистий стул без домішок слизу і крови. У половини хворих відзначається блювання. У дорослих на фоні помірно вираженої інтоксикації і субфебрильної t° з’являється біль в епігастральній області, блювання і пронос.

У всіх хворих спостерігається сильний водянистий стул з різким запахом, іноді нагадує випорожнення при холері (білуваті). При такому характері стулу може розвинутися зневоднення. При пальпації живота відмічається біль в епігастральній і пупочній областях, грубе урчання в правій півздовшній області. Ускладнень при ротавірусному захворюванні немає.

Профілактика.

1. Хворі ізолюються на 10-15 днів в інфекційне відділення.

2. Накладається карантин на групу на 7 днів.

3. Проводиться заключна і поточна дезінфекція з використанням деззасобів.

4. Під час ранкового прийому проводиться опитування батьків про стан дитини (характер стулу, тошнота, блювання, тощо).

5. Щоденний контроль за t° дитини, характером стулу з позначкою в журналі.

6. Дотримання правил особистої гігієни.

7. Якісне миття овочів та фруктів з обов’язковим ошпарюванням окропом.

8. Всі продукти, які надходять в ДДЗ, повинні відповідати сертифікату якості, котрий додається.

9.  Дотримуватись правил технології приготування їжі.

10. Підпис в журналі здоров’я працівників харчоблоку, помічників вихователя і вихователів про свій стан здоров’я і членів сім’ї.

 

 

» Вхід на сайт


» Пошук

» Архів записів

Бегущая строка

 

» Офіційні сайти
MONU.jpg zak.gif osv.jpg


Copyright MyCorp © 2024