» Статистика

Люби і знай свій рідний край

Сім природних чудес Закарпаття

1 місце
                 ОЗЕРО СИНЕВИР
  Найбільше озеро Карпат, розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Входить до складу Національного природного парку "Синевир". Площа озера 0,7 га.
2 місце
                 ДОЛИНА НАРЦИСІВ
На території Хустщини маємо Хустський масив Карпатського заповідника "Долина нарцисів". Саме тут ростуть унікальні дикі гірські нарциси, які не збереглися ніде більше у Європі. Як стверджують вчені, в льодовиковий період сталися геологічні катаклізми, і з гір сповз величезний шмат землі разом із рослинами, які й стали знаменитістю цієї долини.
3 місце
                  ГОРА ГОВЕРЛА
  Найвища вершина Українських Карпат, висота 2061 м. Знаходиться у масиві Чорногора. Має конусоподібну форму. На схилах — форми плейстоценового зледеніння, каменепади. Вкрита альпійськими луками, чагарниками, подекуди — кам’яні осипища. Перебуває у межах охоронної зони Карпатського заповідника.
4 місце
                  СОЛЯНІ ПЕЧЕРИ ТА ОЗЕРА СОЛОТВИНА

  У наш час археологи знайшли римські монети-динарiї та залишки римської солекопальнi в Солотвинi. Це свідчить про те, що наш край входив у безпосередню контактну зону з Римською імперією. Найглибший лікувальний заклад в Україні розміщений саме в Солотвині на глибині 300 метрів, у соляних печерах розташовано алергологічну клініку.

5 місце
                   НАЙДОВША ЛИПОВА АЛЕЯ В ЄВРОПІ

 Найбільша в Європі липова алея, яка огортає правобережжя міста Ужгород, тут, до речі, ростуть різні сорти лип, тому майже місяць квітне вся набережна Незалежності.
6 місце
                    ГЕОГРАФІЧНИЙ ЦЕНТР ЄВРОПИ
Найголовнішою окрасою Рахівщини є те, що саме тут, поблизу села Ділове — географiчний Центр континентальної Європи. На таблиці, що тут встановлена, викарбований напис: Locus Perennis Dilicentissime cum libella librationis quae est in Austria et Hungaria confectacum mensura gradum meridionalium et paralleloumierum Europeum. MD CCC LXXXVII.
7 місце
                    МІНЕРАЛЬНА ЗОНА "ПОЛЯНА"

 На базі джерела "Поляна Купіль" була створена у ХІХ ст. водолікарня з примітивним пансіонатом. Вода використовувалася для ванн і внутрішнього приймання при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок і крові. У 1863 р. тут побудований приватними підприємцями санаторний заклад із 40 помешканнями та 20 купальними.
» Вхід на сайт


» Пошук

» Архів записів

Бегущая строка

 

» Офіційні сайти
MONU.jpg zak.gif osv.jpg


Copyright MyCorp © 2024