» Статистика

Поради батькам

 

   

                                                                                         Коронавіруси, клінічні прояви, профілактика

Коронавіруси – це велике сімейство вірусів, відомих як збудники захворювань у тварин, які можуть викликати захворювання також і у людей. Свою назву вони отримали завдяки тому, що під електронним мікроскопом їх форма нагадує корону. Тяжкість перебігу хвороби у людей при зараженні різними вірусами сімейства є різною, і варіюється від легкої хвороби, що нагадує застуду, до захворювань з важкими клінічними симптомами, небезпечними для здоров'я.

Інкубаційний період від 2 до 14 днів.

Коронавірусна інфекція - зооантропоноз, джерелом інфекції - можуть бути дикі та домашні тварини, а також хворі на коронавірусну інфекцію люди чи носії.

Вірус передається повітряно-крапельним (через виділення зі злизових оболонок або слину), фекально-оральним шляхом (забруднені руки чи недостатньо термічно оброблених м’ясних та молочних продуктів тварин чи птахів).

За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Клінічні прояви

  • захворювання, що викликається коронавірусом, схожі на симптоми грипу: температура, кашель, задишка і утруднене дихання. Можуть також спостерігатись кон’юнктивіт та діарея. При легкому перебігу пневмонія не розвивається. Однак при важкому перебігу хвороби може виникнути важке запалення легенів, важкий респіраторний синдром, загострення симптомів хронічних захворювань, нирковунедостатність.

Люди похилого віку із хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

Враховуючи складну епідеміологічну ситуацію щодо коронавірусу у світі та можливість перенесення вірусу через мандрівників, а також повітряно-крапельний механізм передачі від людини до людини, при появі вищевказаних симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря.

Профілактика

  • утриматися від поїздок до Китаю на момент спалаху інфекції;
  • уникати контакту з будь-яким хворим на ГРВІ (карантинні заходи);
  • регулярно мити руки з милом – ретельно, до 1 хвилини, особливо після контакту з будь-яким хворим на ГРВІ;
  • при контакті з будь-яким хворим на ГРВІ уникати потрапляння капель слини хворого на слизові оболонки та інші поверхні тіла;
  • не торкатися немитими руками очей, носа, рота – вірус може проникати через слизові оболонки;
  • користуватися деззасобами; провітрювати і здійснювати вологе прибирання приміщень, де перебував хворий;
  • правильно використовувати медичні маски (хворі та близьке оточення, що контактує з ними, медперсонал) – доцільно у приміщенні міняти через кожні 30 хвилин;
  • хворому з будь-якими ознаками ГРВІ обов’язково користуватися одноразовими хустинками, прикривати рот і ніс при кашлі, чханні;
  • не вживати погано термічно оброблені м’ясні, рибні продукти, яйця; правильно приготовані страви з м‘яса та яєць можна безпечно вживати.


          Памятка   для батьків

 щодо підготовки дитини до щеплень

      Аби вакцинація дошкільника пройшла ефективно , його необхідно підготувати. Пропонуємо декілька простих  правил, дотримання яких допоможе уникнути ускладнень.                                       

     Стежте за графіком щеплень своєї дитини. У дошкільному закладі повідомляють про проведення щеплень завчасно, це дає вам змогу належно підготувати дитину до процедури. Окрім того, в разі непередбачених ситуацій, припустимо, дитина травмувалася і є небезпека захворювання на правець, ви знатимете, чи отримала дитина профілактичне щеплення проти цієї недуги. 

   Звертайте увагу на реакцію організму дитини на продукти, ліки тощо. Інформація про можливі реакції дитини на процедури, вживання певних продуктів  харчування , прийняття ліків тощо буде надзвичайно корисною для визначення протипоказань до щеплень,

ефективної схеми вакцинації, рекомендацій щодо харчування, вибору препаратів тощо.                                                                                                                                        

    Здайте аналізи дитини. Запорукою правильності висновку лікаря про дозвіл на проведення чи відвід від вакцинації є результати лабораторного дослідження. Аналіз сечі дитини сприятиме оцінюванню її стану здоров’я. аналіз крові рекомендований, однак для дітей, які часто хворіють або мають обтяжений анамнез, аналіз крові є обовя’зковим.

        Проінформуйте лікаря про всі особливості та проблеми здоров’я дитини. Необхідно розповісти лікарю, як дитина переносила попередні щеплення, чи не було раніше суддом, виражених алергічних реакцій, хронічних захворювань. Не буде зайвим повідомити медичного працівника не лише про те , як дитина почувалася днями, де перебувала, а й про ваші спільні з дитиною плани на найближче майбутнє.

       Не погоджуйтеся на вакцинацію дитини, якщо:

    - найближчим часом ви збираєтеся з ним у далеку подорож;

     - у період епідемії грипу, окрім вакцинації проти грипу;

      - під час прорізування зубів;

      - безпосередньо перед вступом до шкільного навчального закладу чи початком занять у школі.

     Виміряйте температуру тіла. Температура тіла дитини тривалий час до вакцинації і безпосередньо в день її проведення має бути нормальною або триматися у звичайному для дошкільника діапазоні, без різких амплітуд. Нормальна температура тіла дитини  +36.6º, проте у дітей віком до трьох років може бути вищою через інтенсивність теплообміну дитячого організму.

     Спостерігайте за самопочуттям дитини. На момент вакцинації дитина має бути  здоровою. Навіть якщо температура тіла дитини нормальна, але є слабі симптоми захворювання ( кашель, нежить, млявість) або в попередні 1-2 дні була небезпека інфікування (контакт із хворими, відвідування поліклініки), то щеплення робити не можна. Порадьтеся з педіатром щодо відтер мінування проведення процедури.

                                              (матеріал взято з журналу «Медична сестра»

Пам`ятка для батьків щодо догляду за дитиною

                       після щеплення

Після введення вакцини дошкільник має перебувати 30 хв . під наглядом медичного працівника, щоб у разі  появи алергічних реакцій йому була надана невідкладна кваліфікована допомога.

Протягом  декількох днів після щеплення слід утриматися від введення в раціон дитини нових продуктів харчування.

Якщо 2-3 дні після щеплення у дитини немає апетиту, то це не є приводом для хвилювання, проте слід забезпечити звичний для дитини режим пиття.

Після щеплення не слід допускати переохолоджень та перегріву тіла дитини.

Щеплення не є протипоказанням для прогулянок на свіжому повітрі за умови доброго самопочуття та відсутності фізичних та психологічних  перенавантажень.

Більшість щеплень призводять до появи більш-менш виражених місцевих і загальних реакцій.

                                               (матеріал взято з журналу «Медична сестра»

ГОСТРІ КИШКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ.

         До гострих кишкових захворювань відносять такі захворювання як дизентерія, сальмонельози, черевний тиф, гастроентероколіти, харчові токсикоінфекції та інші. Вони мають ряд загальних ознак:

Збудником цих захворювань є мікроби, котрі знаходяться в кишечнику хворої людини чи бактеріоносія.

         Сальмонельозом можна також заразитись від тварин чи водоплавної птиці, в кишках котрих знаходяться мікроби – збудники захворювань. З кишечника людини чи тварини мікроби виділяються з екскрементами, а в деяких випадках і із сечею.

         Мікроби дизентерії та інших кишкових захворювань добре зберігаються у зовнішньому середовищі, особливо в теплий період року.

         Розповсюдженню захворювання сприяють також мухи.

РОЗПОВСЮДЖЕННЮ КИШКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ МОЖНА ЗАПОБІГТИ,

ЯКЩО ДОТРИМУВАТИСЬ ПРАВИЛ САНІТАРІЇ І ОСОБИСТОЇ ГІГІЄНИ:

При появі перших ознак захворювання – проносі, блювоті – негайно звертайтесь за медичною допомогою.

         Не займайтесь самолікуванням і не лікуйтесь самі.

СУВОРО ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ ЗАГАЛЬНОЇ ТА ОСОБИСТОЇ ГІГІЄНИ - цим ви захистите себе і оточуючих від гострих кишкових інфекційних захворювань. 

Як запобігти харчовим отруєнням    

 Щоб запобігти інфекційним захворюванням та харчовим отруєнням, дотримуйтесь таких простих правил:

» Вхід на сайт


» Пошук

» Архів записів

Бегущая строка

 

» Офіційні сайти
MONU.jpg zak.gif osv.jpg


Copyright MyCorp © 2024