» Статистика

Поради батькам

                                          Фізкультура для дітей

Діти такі непосиди! Це не для того, щоб ускладнювати життя дорослим, просто така фізіологічна потреба молодого організму. Протиприродно і недалекоглядно змушувати дітей сидіти на місці, це насильство над зростаючим організмом. Тому батькам треба рідше вживати окрики «не бігай», «не стрибай», «не крутись» і так далі, а спрямовувати енергію дітей у правильне русло за допомогою фізкультури для дітей.

Фізкультура для малюків 3-4-х років

         У цьому віці під час виконання фізкультурних вправ треба починати стежити за правильною поставою (особливо положенням стоп та хребта). Правильне положення стоп - носки розведені трохи ширше, ніж п'яти, дитина спирається на всю поверхню стопи, а не віддає перевагу зовнішньому або внутрішньому краю. Для правильного формування хребта треба стежити, щоб плечі були на одному рівні і тулуб не нахилявся вліво або вправо без необхідності. Голову дитина не повинна сильно нахиляти вперед або закида ти назад,  погляд спрямований прямо.

Тренування складається з 3-4-х вправ по 4-6 повторень. 


«Вітер хитає дерева» -  ноги на ширині плечей, руки внизу. Нахили в сторони, руки вгору. 
«Збираємо гриби» - ноги злегка розставлені руки внизу. Присісти, зобразити збирання грибів, випрямиться. 
«Листочки» - лежачи на спині, руки вільні. Перевернутися на живіт, перевернутися на спину. 
«Зайчики» - ноги на ширині плечей, руки перед грудьми. Стрибки на місці, можна чергувати з ходьбою. 
«Велосипед» - лежачи на спині, руки і ноги випрямлені. Виконувати згинання та розгинання ніг в колінах - поїхали на велосипеді. Опустили ноги. 
«Пташки» - ноги злегка розставлені, руки внизу. Сісти навпочіпки, зобразити пальцями руки, як пташка дзьобає.


Фізкультура для дітей 4-5-ти років.

    У цьому віці треба звернути особливу увагу на розвиток стопи, оскільки при несприятливих умовах може почати формуватися плоскостопість. Зарядка повинна складатися з 4-5-ти фізкультурних вправ з 5-6-ма повтореннями. Починати тренування з невеликої розминки - ходьба на носках, а потім на п'ятах протягом 30 секунд (це хороший спосіб профілактики плоскостопості), а вже потім переходити до основної частини занять. 
Повороти - стоячи, ноги на ширині плечей, руки на поясі. Поворот вправо, розвести руки в сторони, повернутися у вихідне положення. Те ж у ліву сторону. 
Нахили - сидячи, ноги схрестити по-турецьки, прямі руки в упорі ззаду. Виконати нахил вперед, грюкнути долонями по підлозі перед ногами, грюкнути долонями якнайдалі, грюкнути долонями перед ногами і повернутися у вихідне положення. 


«Неваляшка» - лежачи на спині, руки, на потилиці, лікті виставлені вперед. Повернутися на бік, а потім повернутися у вихідне положення. Потім поворот на інший бік і повернення у вихідне положення.

 Підстрибування з поворотом - ноги злегка розставлені, руки на поясі. Виконати 6-8 підскакувань з поворотом навколо себе.

 Присідання з м'ячем - ноги паралельно, м'яч утримувати двома руками внизу. Присісти - м'яч у прямих руках перед собою, спину тримати прямо погляд не опускати. Повернутися у вихідне положення.

 Переклади м'яча - ноги на ширині плечей, обидві руки опущені вниз, у правій руці м'яч. Підняти обидві руки вперед, перекласти м'яч у ліву руку, повернутися у вихідне положення. Підняти обидві руки і перекласти м'яч у праву руку, повернутися у вихідне положення. 


Фізкультура для дітей 5-7-ми років.

       У цьому віці має сенс починати звертати увагу на дихання дитини: під час виконання вправ робити видих, при поверненні у вихідне положення - вдих. Не забувати про формування стопи та хребта. 


Дістати до п'яти – стоячи, ноги на ширині плечей, руки опущені, висять. Прогинаючись назад, злегка зігнувши коліна, намагатися правою рукою дотягнутися до п'яти правої ноги. Повернутися у вихідне положення. Виконати такий же рух для лівої руки і ноги. Повернутися у вихідне положення. Повторити 3-5 разів для кожної руки.
«Коники» - ноги на ширині плечей, прямі руки вперед. Підняти праву ногу, зігнуту в коліні, відтягнувши носок вниз з одночасним махом обох прямих рук назад. Повернутися у вихідне положення. Виконати такий же рух для лівої ноги. Повторити 3-5 разів для кожної ноги.
Крокування руками по стіні - ноги на ширині плечей, стояти обличчям до стіни на відстані кроку, руки торкаються стіни на рівні грудей. Перебираючи руками по стіні, нахилитися до підлоги - видих, той же рух, але випрямляючись - вдих. Повторити 4-6 разів. Сліди - ноги на ширині плечей, обличчям до стіни, руки на поясі. Підняти ногу, зігнуту в коліні, торкнутися ступнею стіни - видих. Повернутися у вихідне положення - вдих. Виконати такий же рух іншою ногою. Повторити 3-5 разів для кожної ноги.
«Ножиці» - ноги на ширині плечей, спиною до стіни, руки в сторони, торкатися долонями стіни. Прямі руки схрестити перед грудьми - видих. Повернутися у вихідне положення, торкаючись долонями стіни - вдих.

Крокування ногами по стіні - сидячи обличчям до стіни, ноги зігнуті, ступні притиснуті до стіни, руки в упорі ззаду. 
Переставляючи ноги по стіні, випрямити їх. Повернутися у вихідне положення. Дихання в довільному ритмі. Виконати 4-6 разів. 
Виконувати фізичні вправи з дітьми можна як кожен день, так і через день у зручний для батьків час.

                                  ЩОБ ДИТИНА БУЛА ЗДОРОВОЮ

1. Прокидатись кожен день о тій самій годині. Дотримуватись режиму дня.

2. Загартовувати свій організм, почина­ючи день з ранкової гімнастики.

3. Умиватись холодною водою з ми­лом.

4. Чистити зранку зуби.

5. Чисті руки, помиті овочі та фрукти допоможуть дитині уникнути шлункових хвороб.

6. Більше рухатися, перебувати на свіжому повітрі.

7. Берегти очі: не дивитись довго телевізор. Не роздивлятись малюнки лежачи, робити зарядку для очей.

8. Щоб горло було здоровим — дихати носом, особливо взимку та восени.

9. Користуватися гребінцем, носович­ком.

10. Правильно сидіти за столом — не горбитися, ноги ставити на підлогу.

11. Вчасно лягати спати. Під час сну організм відпочиває, міцніє, росте.

12. Добре ставитися до всіх і до всього, робити добрі справи — це теж здоров'я дитини.

Створюйте у сім'ї спокійну психологічну атмосферу, приділяйте більше часу для спілкування з дітьми. Оскільки дитина діє за прикладом оточуючих людей, то дорослі в першу чергу повинні самі дотримуватися цих рекомендацій.

 

» Вхід на сайт


» Пошук

» Архів записів

Бегущая строка

 

» Офіційні сайти
MONU.jpg zak.gif osv.jpg


Copyright MyCorp © 2024