Понеділок, 23.07.2018, 01:26
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт ЗДО№6 "Сонечко" м.Ужгорода
Головна | Продовження | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Статистика

5.Соціальний захист, збереження та зміцнення здоровя дітей та працівників

  • Забезпечення організації харчування

Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.

Постачальниками продуктів харчування є: ФОП Бедь М.М. (хліб,булочні вироби); ФОП Кошеля В.М. (сардельки); Сатурн-ДВС Рознер Д.С. (м'ясо свинини); ФОП Шершун Я.Ю (м'ясо яловичина, м’якоть); ФОП Остапчук Д.В. (молоко коров’яче); ФОП Бедь К.В. (борошно); ПП Чума О.В. (картопля, морква, буряк, цибуля, часник, петрушка);ФОП Данканич А.А. (творог кисло-молочний, сир твердий); ПП Єлісеєва О.І.(горох сухий,олія, макарони, квасоля, лимони, яблука, виноград, повидло, сухофрукти); ВАТ «Плодоовоч» (тушки курей охолоджені,філе куряче, печінка, стегна курячі, молоко згущене, яйце, сосиски, цукор, цукор ванільний, лимонна кислота; порошок для печива; крупи (вівсяна, гречана, манна, пшенична, ячмінна, кукурудзяна, перлова,рис); соки; чай; кавовий напій; какао; дріжджі; сіль; томатна паста; горошок зелений; мариновані овочі; кефір; овочі свіжі (огірки, помідори, перець солодкий, капуста, кабачки, кольрабі, зелень петрушки та кропу).

У дошкільному навчальному закладі організовано чотириразовий режим харчування. Усього харчувалося 96 дітей. Відповідно до рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради №14 від 16.01.2015р. з 02 березня 2015 року харчування дітей здійснюється у відповідності до грошової норми, що становить 22 гривні 00коп. в день, з яких батьки сплачують 13грн.20коп.(60%), а міський бюджет-8грн.80 коп.(40%).

Порівняльний аналіз виконання норм харчування за січень-червень 2016 та 2017 років засвідчив, що загалом харчування дітей здійснювалося наближено до норм та щоденного фінансування на одну дитину.  Протягом 2016-2017 н.р.продукти харчування та продовольча сировина надходили із супровідними документами відповідно до нормативних вимог, але не в повному асортименті.

Умови для організації харчування в дошкільному закладі задовільні. Харчоблок має необхідне приміщення, забезпечений проточною гарячою та холодною водою. Виконувалися вимоги щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму. Була придбана необхідна кількість миючих, дезінфікуючих засобів за рахунок бюджетних коштів. З метою впровадження науково-обґрунтованих раціонів харчування дітей в дошкільному закладі розроблена картотека страв, яка погоджена Управлінням Держпродспоживслужби в м.Ужгороді та затверджена керівником дошкільного закладу. З метою забезпечення збалансованого різноманітного харчування складається примірне двотижневе перспективне меню.

Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні 2016року було складено соціальний паспорт вихованців ДНЗ№6 та відповідно до чинного законодавства для 5-ти багатодітних сімей було встановлено знижку на 50% від плати за харчування дітей; звільнено від плати за харчування 2 сім`ї учасників АТО та 1сім`ю, переміщену з тимчасово окупованої території.

В ДНЗ проводиться санітарно-просвітницька робота серед персоналу, батьків з питань організації раціонального харчування; заслуховувались питання з організації харчування на загальних батьківських зборах та на нарадах при завідувачеві. Щомісячно відбувається аналіз виконання норм харчування, проводиться контроль завідувачем дотримання посадових обов’язків сестрою медичною, кухарями та комірником.Приписів санітарно-епідемічної служби щодо порушень в організації харчування протягом звітного періоду не було.

Медичне обслуговування вихованців

У дошкільному навчальному закладі медичне обслуговування дітей проводиться сестрою медичною вищої кваліфікаційної категорії Кройч І.Е. В ДНЗ облаштований медичний кабінет, оснащений лікарськими засобами і виробами медичного призначення для надання невідкладної медичної допомоги, а також медичним обладнанням, а саме: столи письмовий та медичний, стільці, кушетка, шафа канцелярська, ваги медичні, ростомір, бактерицидна лампа.

Медичне обслуговування дітей включає в себе проведення обов'язкових медичних оглядів, у тому числі медичних оглядів перед профілактичними щепленнями, які здійснюються згідно з календарем щеплень у встановленому МОЗ порядку медичним працівником дошкільного навчального закладу або відповідним лікувально-профілактичним закладом після огляду лікаря-педіатра; надання невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі, організація заходів для госпіталізації (за наявності показань) та інформування про це батьків.

Сестра медична:

- щодня оглядає дітей, які відвідують дошкільний навчальний заклад;

- бере участь у лікарському огляді дітей;

- проводить антропометрію, термометрію, визначає гостроту зору;

- надає долікарняну допомогу у разі гострого захворювання або травм;

- здійснює забір матеріалу для лабораторних досліджень;

- проводить ізоляцію дітей, що захворіли, а також спостерігає за дітьми, які були в контакті з інфекційним хворим;

- організовує проведення поточної дезінфекції.

Дані про результати медичного обслуговування дітей фіксуються і зберігаються у порядку, встановленому МОЗ.

Інформація про результати обов'язкових медичних оглядів та проведення профілактичного щеплення дітей у дошкільному навчальному закладі передається керівництву лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання дитини. Відповідальність за організацію подання зазначеної інформації покладена на завідувача дошкільного навчального закладу.

Інформація про передбачуване медичне обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі та його результати обов'язково доводяться у встановленому МОЗ порядку до педагогічного персоналу та батьків.

У дошкільному навчальному закладі застосовуються форми ведення медичної документації та звітності, встановлені МОЗ.

Проводиться моніторинг стану здоров'я, фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, надання їм невідкладної медичної допомоги. Щоквартально видається наказ про аналіз стану захворюваності по дошкільному закладу. Протягом I півріччя 2017р. кількість випадків захворювання в групах становила: загальна захворюваність – 46 випадків (у 2016р.-82), з них 33 випадків– ГРВІ (у 2016 -62). Показники значно покращилися у порівнянні із минулим роком.

Ведеться вся обліково - звітна документація у порядку встановленому МОЗ України.

Завідувач та сестра медична постійно контролюють дотримання у групах режиму дня, режиму провітрювання, рухового режиму, санітарного стану.

Середні показники фізичної підготовленості за 2016-2017 навчальний рік (обстежено 60 дітей дошкільного віку):високий рівень - 20%; достатній - 65%; середній - 15%; початковий - 0.

Відвідування дітьми закладу є також показником не тільки стану здоров’я дітей, але і рівня психологічного комфорту у групах. Однак, на жаль, відношення деяких батьків до необхідності систематичного відвідування дитиною групи залишає бажати кращого. Причинами тривалих пропусків також є: перебування матерів у відпустці по догляду за дитиною, навчання батьків, безробіття. Середньорічна кількість відвідуваності складає 61%.

Санітарно-просвітницька робота серед батьків проводиться через бюлетені, бесіди, консультації. Розроблено заходи, спрямовані на адаптацію новоприбулих дітей, зниження захворюваності в осінній період, а також роз’яснювальну роботу серед батьків щодо ізоляції хворих дітей з дитячого колективу для швидшого їх одужання. Безпосередньо у групах проводиться консультативна робота з батьками щодо оздоровлення дітей вдома та в умовах дитячого садка.

Кожен працівник закладу 2 рази на рік проходить обов’язковий безкоштовний медичний огляд, який фіксується в індивідуальних медичних книжках. Згідно трудового стажу робітників надаються виплати по листам непрацездатності.

Усім працівникам закладу надається щорічна відпустка, педагогічним і медичним працівникам надається матеріальна допомога на оздоровлення  згідно діючого законодавства (ст.57) Закону України «Про освіту».

  • Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм

Відповідно до Закону України «Про охорону праці», було проведено навчання та перевірку знань працівників з охорони праці, повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров’я дітей в ДНЗ, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги. Двічі на рік, до оздоровчого періоду та початку навчального року, проводилося випробування спортивного та нестандартного обладнання на території дошкільного закладу та в групових кімнатах. Відповідальною особою з охорони праці проводяться перевірки обладнання на відповідність вимогам безпеки. Обладнання, яке не відповідає вимогам, вилучається для ремонту чи списується.

Профспілковий комітет бере участь у розробці комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці. Він також здійснює суспільний контроль за охороною праці в особі своїх вибраних органів і представників.

Робота педагогічного колективу та всіх робітників ДНЗ щодо профілактики дитячого травматизму базується на основі вимог Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та програми розвитку дітей старшого віку «Впевнений старт», яка спрямовує роботу педагогів на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності. Ми вважаємо, що тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпечної поведінки в життєвому середовищі.

Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Розроблено плани евакуації дітей на випадок пожежі, за звітний період перезаряджено всі вогнегасники, призначено відповідальних осіб. Проводяться евакуаційні заходи на випадок виникнення пожеж, тиждень пожежної безпеки згідно з наказом по ДНЗ.

Щороку по завершенню «Тижня безпеки» діти узагальнюють одержані знання у своїх творчих роботах (малюнки, вірші, творчі оповідання), які розміщують на тематичному стенді.

Випадків виробничого та дитячого травматизму, за звітний період, зареєстровано не було.

6. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу

до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.

Родина і дошкільний навчальний заклад – два суспільних інститути, які закладають фундамент майбутнього дитини. У них одна мета: виховати здорову, соціально адаптовану, всебічно розвинену людину з високим інтелектуальним, творчим та духовним потенціалом. У дошкільному закладі діє рада ДНЗ, як колегіальний орган педагогів та батьків. На засіданнях розглядалися питання освітньо-виховної роботи, поліпшення умов перебування дітей в садку. Вироблені Правила для батьків.  Вихователями садка ведеться постійна планомірна робота по налагодженню співпраці з кожною сім’єю. Один із основних принципів нашої роботи є відкритість. Ми завжди готові поділитись досвідом своєї роботи з колегами, з батьками. Вважаю, що батьки є основними замовниками та координаторами роботи дитячого садка, і керівник та працівники підзвітні, насамперед, саме їм.

7.Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу.

Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою складовою управління закладом. Особистий прийом громадян керівником в закладі проводиться згідно графіка роботи завідувача. З метою упередження появи звернень, зняття конфліктних ситуацій, роз’яснення проблемних питань освіти, фінансово-господарської діяльності, батьківської плати, приймаю участь у групових батьківських зборах, де батьки мають змогу порушити хвилюючі їх питання. На веб-сайті ДНЗ є можливість он-лайн задати питання будь-кому з адміністрації.

За минулий 2016-2017 навчальний рік громадяни зверталися з питань:

з/п

Тематика порушених питань

 

2016

За 4міс.

2017

За 5міс.

1

Працевлаштування

7

2

2

взяття дитини на чергу для влаштування в ДНЗ

20

34

3

правові питання

1

1

4

збереження місця, переведення до ДНЗ

2

1

5

Оплата за харчування, відвідування ДНЗ

8

1

 

ВСЬОГО

38

39

 

Результати перевірок, проведених управлінням освіти та іншими органами державного нагляду (контролю).

Зовнішній аудит реального стану роботи колективу здійснюється у ДНЗ щорічно, згідно річного плану управління освіти та інших контролюючих органів.

з/п

Питання контролю

термін, перевіряючий

результати контролю

1.

Планова перевірка дотримання санітарного законодавства

18-23.01.2017,

фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в м.Ужгороді.

 

Припис про усунення недоліків

2.

Про надання якісної дошкільної освіти

з 25.01.2017

Визнати роботу задовільною

3.

Про вивчення стану гурткової роботи в ДНЗ

25.05.-02.06.2017

без зауважень

4.

Про вивчення стану організації та проведення занять з мовленнєвого розвитку.

26.05.2017

без зауважень

5.

Планова перевірка додержання і виконання вимог законодавства у сферах ЦЗ,техногенної та пожежної безпеки приміщень,території ДНЗ№6

 

 

20-21.06.2017

 

Припис про усунення порушень

За підсумками проведеного аналізу виділено проблеми та визначені наступні завдання, які повинні гарантувати подальший розвиток ДНЗ:

1. Оптимізація навчально-виховного процесу через вдосконалення змісту освіти, впровадження інноваційних технологій, що забезпечують високий рівень його якості.

2.Забезпечення оптимальних умов збереження і розвитку здоров'я вихованців та працівників ДНЗ.

3. Удосконалення системи управління ДНЗ через використання сучасних інформаційних технологій.

3. Удосконалення україномовного середовища у ДНЗ.

4. Стимулювання навчально-методичної, дослідницької діяльності педагогів ДНЗ через конкурси, нові напрямки в роботі методичної служби та організацію творчих груп.

І на закінчення хочеться відзначити, що якщо звернутися до формулювання очікуваних результатів, відображених у програмі розвитку ДНЗ та порівняти їх з результатами, досягнутими закладом, розумієш - дитячий садок крокує в ногу з часом, виконуючи соціальне замовлення відповідно до державної політики в області розвитку дошкільної освіти.

28 липня 2017 року

» Вхід на сайт


» Пошук

» Архів записів

Бегущая строка

 

» Офіційні сайти
MONU.jpg zak.gif osv.jpg


Copyright MyCorp © 2018