Сторінка першокласника

Тест "Чи готова дитина до школи?"

На запитання слід давати відповіді  «ТАК» і «НІ»

1.Чи хоче дитина йти до школи ?

2.Чи думає ваша дитина про те, що у школі вона багато дізнається й навчатися буде цікаво ?

3.Чи може ваша дитина самостійно сидіти за якоюсь справою, яка потребує зосередженості впродовж 30 хвилин ( наприклад, збирати конструктор ) ?

4.Чи ваша дитина у присутності незнайомих анітрохи не соромиться ?

5.Чи вміє ваша дитина складати розповіді за картинкою не коротші, ніж із 5 речень ?

6.Чи може ваша дитина розповісти напам'ять кілька віршів ?

7.Чи вміє ваша дитина відміняти іменники за числами ?

8.Чи вміє ваша дитина читати по складах або цілими словами ?

9.Чи вміє ваша дитина рахувати до 10 і назад ?

10.Чи вміє вона розв'язувати прості задачі на віднімання й додавання?

11.Чи правда, що ваша дитина має тверду руку ?

12.Чи любить вона малювати і розфарбовувати картинки ?

13.Чи може ваша дитина користуватися ножицями і клеєм ( наприклад, робити аплікації)?

14.Чи може вона зібрати пазли з 5 частин за хвилину ?

15.Чи знає дитина назви диких та свійських тварин ?

16.Чи може вона узагальнювати поняття ( наприклад, назвати одним словом овочі: помідори, морква, цибуля )?

17.Чи любить ваша дитина самостійно працювати – малювати, збирати мозаїку тощо ?

18.Чи може вона розуміти та точно виконувати словесні інструкції ?

Результати тестування залежать від кількості відповідей  «ТАК»  на запитання тесту.

15 – 18 – дитина готова йти до школи. Ви недарма з нею працювали, а шкільні труднощі, якщо і виникнуть, можна легко подолати;

10 – 14 – Ви на правильному шляху, дитина багато чого навчилася, а запитання, на які ви відповіли «ні», підкажуть Вам, над чим потрібно попрацювати.

9 і менше – почитайте спеціальну літературу, постарайтеся приділяти більше часу заняттям з дитиною і зверніть увагу на те, чого вона не вміє. Пам'ятайте, дитина не народжується першокласником, готовність дитини до школи – це комплекс здібностей, що піддаються корекції.